Manuální lymfodrenáže: nejčastější dotazy a odpovědi

K čemu to je, pomáhá to?

Lymfodrenáž jednoznačně pomáhá. Aktivuje lymfatický systém, je doporučována k regeneraci a detoxikaci organismu, obnovuje mízní systém po úrazu či operaci, podporuje imunitní systém, zbavuje tělo otoků, zlepšuje stav pokožky a zpevňuje podkoží a dalo by se pokračovat ještě dále.

Bolí to?

Tak to rozhodně ne. Manuální lymfodrenáž je velmi jemná povrchová záležitost, kde přílišné tlačení ničemu neprospívá.

Jak to probíhá?

Každé naše setkání začne otevřením uzlin, které jsou na krku, v podpaží a tříslech. To trvá cca třicet minut. Pak následuje samotná procedura, kdy hodně zjednodušeně řečeno, hrnu lymfu do již otevřených a vyčištěných prostorů.

Kolik to stojí a jak dlouho to trvá?

Reálný odhad jedné lymfodrenáže je mezi 80-120 minutami. Záleží, čemu se věnujeme. Úvodní setkání je nejkratší a naopak pokud jsou na programu nohy, vyšplhá čas až ke dvěma hodinám. Abych nechodil okolo horké kaše s cenou, tak jednorázová lymfa vyjde na sedm set padesát. Pokud provádíme celou kúru, je částka nižší.

Jak často a kdy?

Obecně se doporučuje absolvovat lymfodrenážní kúru na jaře a na podzim. Pokud lymfodrenáží řešíte poúrazové či pooperační stavy, tak roční období nehraje samozřejmě roli. Když se pro lymfu rozhodnete, je potřeba absolvovat celý proces v poměrně rychlém sledu. Optimálně tři úvodní setkání během týdne.

Co to se mnou provede?

Bezprostřední reakce každého je odlišná. Někdo odletí jako motýl a jiný se cítí unaven. V každém případě je to ohromný relax!

Prý nemohu, mám křečové žíly…

Křečové žíly při MANUÁLNÍ LYMFODRENÁŽI nevadí. Optimální to není asi u přístrojové lymfy, kdy lezete do nohavic.

Mohu v těhotenství?

V tomto krásném období se lymfodrenáže neprovádí

Nevadí, že ještě kojím?

Bohužel, i v tomto případě nepotěším. A je potřeba ještě o nějaký ten pátek lymfu odložit.

Co pro to musím udělat?

Nic! Dělat budu já! Vy jen buďte dobře naladěni a přichystejte si doma příjemné prostředí. Odbourejte vše, co by vás mohlo rušit. Vypněte telefon, zajistěte si teplo v místnosti, event. si připravte deku na přikrytí, informujte ostatní členy domácnosti resp. kolegy v práci, že budete dvě hodiny nepoužitelní!!!

Co byste mi předem doporučil?

Buďte dostatečně zavodněni. A při plánování termínů se trefme mimo období menstruace !

Veškeré informace a odborné výrazy lze najít zcela jistě na internetu. Zde jsem se pokusil zjednodušenou formou reagovat na nejčastější dotazy, které slýchám u masérského stolu.